Sprzedaż pojazdu samem czy oddanie do auto skupu – co wybrać? ✅ Wady i zalety obu rozwiązań ✅ Jakie pojazd przyjmuje skup aut? ✅

Sprzedaż auta: na własną ręką czy do skupu?


Jeśli zmieniasz samochód na nowszy model albo eksploatacja Twojego starego auta dobiegła końca, pora pomyśleć o jego sprzedaży. Możesz zrobić to na dwa sposoby: znaleźć nowego nabywcę samodzielnie lub oddać pojazd do skupu aut. Sprawdź, co opłaca się bardziej?

W tym wpisie:
Używane samochody nie zawsze nadają się wyłącznie na złom. Wiele z nich po mniejszych lub większych, ale wciąż jeszcze opłacalnych, naprawach będzie służyła przez kolejnych kilka lub nawet kilkanaście lat. Ale sprzedaż niektórych używanych samochodów może przysporzyć wielu problemów. Odkryj, jak szybko wymienić stare auta na atrakcyjną sumę pieniędzy?

Jak sprzedać auto samemu?

Jeżeli zamierzasz samemu zająć się sprzedażą używanego auta, najprawdopodobniej skorzystasz z internetowych portali z ogłoszeniami. To prawda, że przegląda je wielu potencjalnych nabywców, ale niestety handlarzy również. I to właśnie oni w pierwszej kolejności zgłoszą się po Twoje auto. Będą chcieli kupić je po najniższej cenie, co zwykle bywa bardzo frustrujące. 

Poza tym za publikację ogłoszenia i jego wyróżnienie trzeba zwykle zapłacić. Pamiętaj, że to koszty tym wyższe, im dłużej szukasz kupca. Pieniędzy wydanych na promocję swojego ogłoszenia już nie odzyskasz, a jeśli doliczysz je do ceny pojazdu, obniżysz atrakcyjność oferty. Oczywiście, sprzedaż auta przez internet wymaga również wykonania ładnych zdjęć pojazdu, ale przede wszystkim wymaga czasu i często także cierpliwości do kontaktów z kupującymi.

Korzyści z oddania pojazdu do skupu aut

Zupełnie inaczej sprawa wygląda, gdy zdecydujesz się oddać używany pojazd do skupu aut. W praktyce jedyne, co musisz wtedy zrobić, to zadzwonić do skupu i umówić się na odbiór samochodu. Naturalnie możesz także osobiście odwieźć auto, ale wtedy trzeba zabezpieczyć sobie powrót. 

Jeśli wybierzesz opcję z odbiorem samochodu, w umówionym terminie pojawi się pracownik auto skupu, który będzie miał przy sobie wszystkie potrzebne dokumenty oraz gotówkę. Po oględzinach pojazdu zaproponuje uczciwą cenę odkupu. Pamiętaj że nasi pracownicy nigdy nie zaniżają rynkowej wartości pojazdów. Rocznie skupujemy i sprzedajemy tysiące aut, dlatego dbamy o swój wizerunek uczciwego skupu aut. Po podpisaniu legalnej umowy kupna-sprzedaży pojazdu, nasz pracownik od razu wypłaci Ci pieniądze do ręki. 

Jakie pojazdy przyjmuje skup samochodów?

Widzisz zatem, że w porównaniu do samodzielnej sprzedaży pojazdu, oddanie samochodu do skupu aut jest wyjątkowo szybkie, łatwe, a także opłacalne. W naszym skupie przyjmujemy zarówno auta na chodzie, jak i te po wypadkach i kolizjach. Dotyczy to także pojazdów unieruchomionych oraz takich, które nie mogą poruszać się po drogach publicznych. 

Jeżeli chcesz od ręki sprzedać używany samochód za uczciwe pieniądze, zadzwoń do naszego skupu aut pod numer +48 508 754 508 , żeby się przekonać, ile zapłacimy za Twoje auto.