Jak wybrać dobry skup aut w 5 krokach?  ✅ Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę? ✅ Sprawdź, jak nie dać się nabić w butelkę przy sprzedaży auta  ✅ 
Jeżeli nigdy nie korzystałeś z tego typu usług, znalezienie dobrego skupu aut może być nie lada wyzwaniem. Na rynku panuje bowiem spora konkurencja, ale tylko nieliczne firmy zyskują uznanie klientów. Dlatego sprawdź 5 naszych porad i wybierz najlepszy skup aut.

Nasze pięć porad dla Ciebie: 
Bez względu na powód lub powody, dla których chcesz pozbyć się swojego starego samochodu, na pewno chciałbyś zrobić to w sposób szybki i komfortowy, a przy okazji również atrakcyjny cenowo. To możliwe, ale jedynie w dobrym skupie aut. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego najlepszego.

Legalna działalność

Absolutnie konieczne jest, aby skup aut był legalnie prowadzonym biznesem. W przeciwnym wypadku narażasz się na kłopoty związane chociażby z opłatą polisy OC za pojazd, który sprzedałeś. W skrajnych przypadkach auto oddane do nielegalnego skupu może posłużyć do celów przestępczych. Dlatego wybierz sprawdzony skup aut, który obecny jest na rynku od wielu lat. 

Przejrzyste warunki współpracy

Legalnie działający skup aut przyjmie Twój pojazd na podstawie umowy kupna - sprzedaży i tylko w ten sposób. Nie daj się nabrać na żadne inne formy użyczenia, wykupu, komisu itd., ponieważ zwykle nie przenoszą one własności pojazdu. A to oznacza, że formalnie nadal jesteś właścicielem swojego auta i nawet jeśli użytkuje go ktoś inny, to Ty musisz płacić OC i odpowiadasz za ewentualne szkody. Pamiętaj, auto do skupu sprzedawaj tylko na umowie kupna - sprzedaży.

Uczciwe, a najlepiej atrakcyjne ceny

Dobry skup aut uczciwie wycenia pojazdy klientów, bez zaniżania ich wartości. My bierzemy pod uwagę nie tylko rocznik i model auta, ale także jego stan techniczny, przebieg, wyposażenie oraz inne czynniki. Dzięki temu oferujemy wyjątkowo atrakcyjne ceny. Przekonaj się, ile zapłacimy z Twój samochód.  

Bezproblemowa wypłata pieniędzy

Warto również zapytać o sposób i termin rozliczenia. Dobry autoskup wypłaca pieniądze za pojazd od razu po podpisaniu umowy. Zwykle jest to gotówka, którą klient otrzymuje podczas odbioru samochodu przez pracowników skupu. Dla własnego bezpieczeństwa szerokim łukiem omijaj wszystkich tych pośredników, którzy obiecują Ci przelew na konto jeszcze tego samego dnia lub inne formy płatności. 

Odbiór auta na życzenie klienta

To usługa dodatkowa, ale korzysta z niej wielu klientów. W naszym skupie aut możesz zamówić odbiór pojazdu z dowolnego adresu, który znajduje się w naszym zasięgu działania. Po Twoje auto podjedziemy lawetą, a wszystkie formalności załatwimy podczas odbioru pojazdu. Od razu wypłacimy Ci pieniądze do ręki. Odbiór auta na życzenie klienta pozwoli Ci zaoszczędzić czas. Umożliwi również oddanie pojazdu do skupu wtedy, gdy nie masz transportu powrotnego do domu.