Kiedy nie opłaca się naprawiać starego samochodu? ✅ Czy kasacja starego auta to najlepsze rozwiązanie? ✅ Może lepiej wybrać auto skup? ✅ 
Stare auto może być powodem do dumy, ale najczęściej jest jednak problemem, który prędzej czy później trzeba w jakiś sposób rozwiązać. Czy warto naprawiać takie pojazdy? Może lepiej je zezłomować? A może istnieje jeszcze inna odpowiedź na pytanie, co zrobić ze starym autem?

Spis treści:
Wraz z wiekiem pojazdu wzrasta nie tylko ryzyko jego awarii, ale również poważnego uszkodzenia podzespołów. Korozja jest przecież największym wrogiem old-timerów. Co zrobić, gdy postanowiliśmy się rozstać ze starym samochodem?

Czemu naprawa starego samochodu zwykle nie ma sensu?

Zdecydowana większość właścicieli podejmuje decyzję o pozbyciu się starego auta dlatego, że wymaga on mniejszych lub większych napraw. O ile drobne usterki usunąć można samemu, albo po prostu nauczyć się je ignorować, o tyle rozległe uszkodzenia elementów samonośnych nadwozi mogą wykluczyć pojazd z dalszej eksploatacji. A wymiana progów czy połowy podłogi w 30-letnim aucie to zwykle wydatek przekraczający wartość rynkową tego samochodu. Naprawa starego pojazdu zwykle nie ma sensu właśnie z powodów finansowych. 

Złomowanie starego auta – czy to najlepsza decyzja?

Złomowanie takiego pojazdu wcale nie musi być najlepszym pomysłem, ponieważ kwota, którą otrzymasz za auto do kasacji, zależy wyłącznie od jego masy. Nie uwzględnia zatem ani rocznika, ani modelu, ani stanu technicznego. Dlatego jeśli chcesz pozbyć się starego auta i jeszcze na tym zarobić, sprawdź kolejną opcję na naszej liście. 

Kiedy opłaca się sprzedać stare auto do skupu?

Jeśli tylko Twój stary samochód nie jest kupą złomu, możesz spróbować sprzedać je do skupu aut. Idealnie byłoby, gdyby pojazd wymagał tylko niewielkich napraw, bo za takie samochody płacimy najwięcej. Ale zawsze możesz do nas zadzwonić, aby już w trakcie telefonicznej rozmowy sprawdzić, na ile wycenimy Twoje stare auto.