Jak załatwić odbiór lawetą auta do kasacji? ✅ Od czego zależy cena auta na złomie? ✅ Gdzie najlepiej wykonać złomowanie auta i dlaczego? ✅

Auto na złom - gdzie oddać?


Jeżeli posiadasz auto, które nadaje się już tylko na złom, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Przekonasz się, jak szybko i wygodnie załatwić odbiór pojazdu lawetą oraz jego kasację. Sprawdź, gdzie można sprzedać auto na złom za lepsze pieniądze?

W tym wpisie:

Auta trafiają na złom z różnych powodów, ale najczęściej dlatego, że są poważnie uszkodzone. Niektóre w wyniku rozległej korozji, inne brały udział w kolizjach i wypadkach. Wszystkie łączy to, że nie nadają się już do dalszej eksploatacji, dlatego poddawane są kasacji w Stacjach Demontażu Pojazdu. Dzięki temu można je wyrejestrować i na tej podstawie rozwiązać umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 

Cena w auto złomie - od czego zależy?

Gdy oddajesz pojazd do kasacji, Stacja Demontażu Pojazdu wypłaca Ci za niego pieniądze. Wysokość tej kwoty w żaden sposób nie zależy od marki, wyposażenia, rocznika czy stanu technicznego pojazdu. Nie ma znaczenia fakt, że np. tylko przód pojazdu jest rozbity, a całe wnętrze i reszta auta pozostały nietknięte.

Cena pojazdu do kasacji w auto złomie zależy wyłącznie od jego masy. Stacja Demontażu Pojazdu waży dostarczony samochód i odejmuje jeszcze wagę tzw. zanieczyszczeń, czyli: Łącznie jest to zwykle ok. 150 kg. Jeżeli auto waży np. 1300 kg, szrot wypłaci Ci pieniądze za 1250 kg złomu. I tutaj właśnie docieramy do najważniejszej kwestii, czyli ceny autozłomu. Im wyższa ona jest, tym więcej pieniędzy zarobisz na złomowaniu pojazdu. 

 

Odbiór lawetą auta na złom

W idealnej sytuacji auto na złom jest jeszcze w stanie, który umożliwia mu poruszanie się po drogach. Wtedy takim samochodem po prostu przyjeżdżasz do autozłomu i wykonujesz kasację. Musisz zadbać tylko o środek lokomocji na powrót do domu. Problemy zaczynają się wtedy, gdy Twoje auto na złom jest unieruchomione. 

Pamiętaj, że w świetle polskich przepisów, jako właściciel pojazdu musisz opłacać za niego ubezpieczenie OC także wtedy, gdy auto nie nadaje się do jazdy. W praktyce może być nawet kompletnym wrakiem. Dopóki nie jest wyrejestrowane, widnieje w ewidencji i musi posiadać ważną polisę. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z nami. Po ustaleniu szczegółów przyjedziemy pod wskazany przez Ciebie adres firmową lawetą i odbierzemy Twoje auto na złom albo to, co z niego zostało. Gdzie oddać auto na złom?

Wiesz już zatem, że chętnie wyślemy naszą lawetę po odbiór pojazdu, którym nie można się już poruszać. Ale nawet auto, którym sam możesz przyjechać na złom, opłaca się sprzedać właśnie w naszej Stacji Demontażu Pojazdów. Dlaczego? Oto powody: Zapraszamy Cię do skorzystania z naszych usług. Do zobaczenia!